Rusz się!

Taniec Hip hop odnosi się do tańca stylów street dance. Głównie tańczy się go do muzyki hip hop. Może on obejmować szeroki zakres stylów oznaczonych jako hip hop, old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i freestyle.

Mimo zerwania z tradycja, hip hop jest nadal traktowany jak kultura. Zmieniający się stylistycznie o charakterze ulicznej improwizacji. Pozwoliło to przetrwać stylowi w ramach tej samej subkultury. Hip hop zmienia się, czerpie elementy innych tańców nowoczesnych. Przez lata hip hop stał się bardziej agresywny w swojej formie. Łączy ze sobą wiele stylów, jednocześnie będąc unikalnym.

Hip hop to technika otwarta, związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip hopowe takie jak locking, popping, Funk. Jej upowszechnianiu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców kręgu muzyki hip hop, soul, r’n’b, pop.

Na zajęciach będą Państwo mogli poznać wiele styli. Wykazać się kreatywnością, a swoje zdolności prezentować na licznych imprezach. Taniec hip hop skierowany jest głównie do młodzieży, ponieważ ten nurt tańca zakorzeniony jest w kulturze będącej w tej chwili bardzo popularną. Poszczególne elementy tańca hip hop pozwolą Państwu na tworzenie własnych układów, będąc jednocześnie dobrą zabawą.

​Na zajęcia prosimy przynieść obuwie zamienne, strój sportowy. O szczegółach instruktor poinformuje na pierwszych zajęciach.

​Poziomy:

  • Początkujący
  • Brąz – min. 1 semestr zajęć
  • Srebro – min. 2 semestry zajęć
  • Zespół DYFUZJA